جنس لیوان کاغذی

جنس کاغذی که در تولید لیوان کاغذی بکار می رود ، نوعی از کاغذ مخصوص می باشد که در پروسه های تولید بسته بندی مواد غذایی بکار می رود.اصولا این نوع کاغذها که در تماس مستقیم با مواد غذایی می باشند از یک طرف متشکل از کاغذ پایه یا گرماژ متفاوت و در یک طرف دیگر پوشش پلی اتیلن می باشند.استفاده از پوشش پلی اتیلن در این نوع کاغذ ها باعث می شود تا اولا اینگونه از کاغذها در محیط زیست زودتر بازیافت شوند و به محیط زیست کمترین صدمه را وارد نمایند و ثانیآ در تماس با مواد غذایی کمترین تاثیر شیمیایی بر روی آنها داشته باشند و کاملآ بهداشتی باشند.همچنین باعث جلوگیری از انتقال رطوبت مایعات به سطح بیرونی لیوان می شوند.

گرماژ این کاغذ مصرفی در تولید لیوان کاغذی میتواند از ٢١٠گرم تا ٢٣٠گرم باشد که به مقدار وزن پوشش پلی اتیلن و کاغذ پایه بستگی دارد.

جنس لیوان کاغذی

در تولید لیوان کاغذی که برای بستنی به کار می رود از کاغذی استفاده میشود که هر دو طرف آن پوشش پلی اتیلن دارد.

جنس لیوان کاغذی

/ 8 نظر / 160 بازدید
محسن فیلی

بله آقای دکتر لیوانی، این لیوان کاغذیها از لیوان پلاستیکی بهتره. من هر وقت چای داغ تو لیوان پلاستیکی ریختم ، لیوان سریع فرمش بهم میریزه.

خیلی متن جالبی بود به اطلاعاتم اضافه شود.

مهدی حسینی

با سلام و تشکر از بلاگ خوبتون. من داخل گوگل خیلی گشتم اما همه فقط تبلیغ می کردن تبلیغات سایت یا شرکت خودشونو خیلی خوبه که شما اطلاع رسانی می کنید. پست خوبی بود ممنون.

آرش

سلام. اگر امکان داره اطلاعات بیشتری بزارید. درضمن از اطلاعاتی که دادید ممنون.

مهدی نام دار

سلام دکتر لیوانی عزیز. ممنون واسه این پست برام سوال بود که بدونم جنس این لیوانا از چیه... حالا یسری سوال دگه ام دارم که به میلت می فرستم. بازم تشکر از توجه.

کامران تاجیک

این مطلب هم ترجمه شده بود؟ اینم مطلب خوبی بود آفرین....

سعید

راستی من یه مقاله ای خوندم که لیوان کاغذی تا 140درجه گرما رو میتونه نحمل کنه.بیشستر نمیتونه

امیر

سلام دکتر لیوانی راستی چرا این کاغذ باید وارد بشه چرا داخل ایران تولید نمیشه با تشکر