تاریخچه لیوان کاغذی

در اوایل قرن ٢٠ استفاده از لیوان های شیشه ای در محل های عمومی رایج بود.

این باعث انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر میشد.حتی یکی از محققان بنام پروفسور (Alvin Davison) تحقیقی در مورد اثرات مرگبار به اشتراک گذاشتن لیوان های شیشه ای در مدارس انجام داد که در مجله ی جهان فن در سال ١٩٠٨ به چاپ رسید.در سال ١٩٠٨ شرکت (Dixie (Cup  در امریکا اقدام به تولید لیوان کاغذی کردو توانست اولین نمونه ی لیوان های کاغذی خود را در قطارهای یکی از شرکت های راه آهن به عنوان لیوان یکبار مصرف کاغذی جهت استفاده ی عموم قرار دهد.

در سال ١٩١٧لیوان های شیشه ای به طور کلی از دسترس مردم در قطارهای مسافربری کنار کذاشته شد ولیوان کاغذی توانست جای ان را به خوبی بگیرد.

در سال ١٩۴٢ این لیوان های کاغذی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفت و یک تحقیق در دانشگاه ایالتی ماساچوست نشان داد که هزینه ی استفاده از لیوان های شیشه ای۱/۶ برابر لیوان های یکبار مصرف کاغذی می باشد.همین تحقیقات باعث شد که صنایع و تولید کنندگان به تولید لیوان کاغذی علاقه مند شوند ودر کشورهای دیگر از جمله فرانسه آلمان و چین به تولید آن بپردازند.

/ 5 نظر / 91 بازدید
مهدی حسینی

آفرین دکتر لیوانی عالی بود.

محمد محمدی

سلام . اقا خیلی جالب بود کاش زودتر تو ایرانم فرهنگش جا بیفته تو محرما مردم چقدر از لیوانای پلاستیکی غیر بهداشتی استفاده می کنند. اقای دکتر لیوانی خوشحال می شم به بلاگ ما هم سر بزنید.

شادی

دکتر لیوانی. این مطالب از کجا جم آوری کردید؟ احتیاج دارم برای تحقیق ممنون میشم کمک کنید.

کامران تاجیک

مطلب خوبیه مشخصه که متن ترجمه شده چون جای دگه ای ندیدم ... شادی خانم شما هم این کارو انجام بدید.....

محمود

خيلي ممنون بخاطر پستي كه گذاشتيد