مزایای لیوان یکبار مصرف کاغذی نسبت به لیوان یکبار مصرف پلاستیکی

1.جلوگیری از نفوذ مایعات (از جمله چای داغ و یا قهوه ی داغ) به  سطح خارجی لیوان کاغذی در صورتی که وقتی ما چای داغ را در لیوان پلاستیکی میریزم دیده شده است که در بسیاری از مواقع یا لیوان پلاستیکی آب می شود و یا حرارت دست ما را می سوزاند.


2.وزارت بهداشت ایران وسازمان محیط زیست ایران به تازگی به دنبال وضع قوانینی هستند که استفاده از لیوان یکبار مصرف پلاستیکی را ممنوع نمایند.


3.لیوان کاغذی پس از استفاده بهتر قابل بازیافت است و کمتر به محیط زیست صدمه وارد می نماید.


4.بر روی لیوان های کاغذی می توان طراحی ها و نوشتهای دلخواه خود را چاپ کرد تا هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم زیباتر به نظر می رسد.

/ 6 نظر / 201 بازدید
احمد

سلام . در مورد وزارت بهداشت شنیده بودم. واقعآ لیوان های پلاستیکی در مقابل حرارت ضعفهای زیادی دارن. من خارج از ایران زندگی می کنم اینجا خیلی وقت هست که لیوان پلاستیکی از رده خارج شده امید وارم داخل ایران هم این کار صورت بگیره. با تشکر از دکتر لیوانی .

صادق

سلام. پست جالبی بود این لیوانای پلاستیکی که واقعا باید از رده خارج شن آفرین که دارید فرهنگ سازی می کنید.

نادر حسنی

دوباره سلام. آقا کلآ قابل مقایسه نیستند من زیاد تحقیق کردم الان تو اداره جات همه از لیوانای کاغذی استفاده می کنند بازارشم انگار خوبه.....

کامران تاجیک

باید سری تر این جایگزینی صورت بگیره.... البته این فرهنگ سازی وظیفه دولت هم هست.....

امیدی

سلام خسته نباشید. اینگونه لیوانها خیلی جا برای پیشرفت داره من خیلی از بانکها مدارس شرکتها و.... دیدم که از این لیوانا استفاده می کنند و همه از جمله خودم از این لیوانها راضی هستیم.خوبه که فرهنگش جا افتاده....

sسعید (لیوان کاغذی جام جم)

تازه این هم باید اضافه کنید که لیوان های گیاهی هم که از ذرت و ایجور چیزها تولید میشه زیاد بین مردم و اداره ها مورد استقاب قرار نگرفت چون هم بوی بدی میده هم من شنیدم که وا میره و از همه مهمتر قیمتش هم بالاست و قابلیت چاپ روی اون نیست.