محاسبه توجیه اقتصادی تولید لیوان کاغدی(طرح توجیهی)

طرح توجیهی لیوان کاغذی


هزینه تولید لیوان کاغذی در کشورهای مختلف متناسب با هزینه های آن کشور متفاوت می باشد.در ایران هزینه تولید لیوان کاغذی و قیمت فروش آن به شرح زیر می باشد.
(نظر بقیه تولید کنندگان را هم می توان در قسمت نظرات ملاحظه بفرمائید)
  هزینه یک تن کاغذ PE ٢۴٠-٢٠٠گرم،بین ٢١.٠٠٠.٠٠٠الی٢٣.٠٠٠.٠٠٠ ریال می باشد.
از یک تن کاغذ ٢٢٠ گرم PE در حدود ١٧٠.٠٠٠ لیوان ٩ انس تولید می گردد.

دستمزد یک کارگر برای تولید لیوان کاغذی ٣.۵٠٠.٠٠٠ ریال در هر ماه می باشد.
هزینه چاپ و برش به ازای هر عدد لیوان ٢٨ ریال می باشد.
هزینه برق مصرفی برای تولید با یک تن کاغذ ۶٠٠.٠٠٠ ریال می باشد.
هزینه ١٢٠ عدد کارتن برای بسته بندی یک تن کاغذ۶٠٠.٠٠٠ ریال می باشد.
بدین ترتیب هزینه تمام شده برای تولید یک لیوان بطور متوسط ١٧ تومان میباشد.
فروش در بازار به صورت عمده هر لیوانی ٢۴ تومان بوده و در صورت دریافت سفارش برای لیوان های تبلیغاتی به صورت تقریبی هر لیوان ۴٠ تومان می باشد.
 

/ 10 نظر / 454 بازدید
کامران تاجیک

بابا دمت گرم طرح توجیهی ..... چقدر خوبه بلاگتون این آخریه عالی بود . حال کردم خسته نباشید.

ایمان زارع

بسیار ممنون و متشکر برای اطلاعات خوب و دقیقتون فوق العاده عالییییی بود ممنون

سعید

سلام خسته نباشید وبلاگ جالبی دارید.فروش عمده 24 نیست.کسی نیست با این قیمت بخره.22بیشتر نمیشه فروخت. باتشکر لیوان کاغذی جام جم

حمید

سلام من در اين زمینه تخصصی ندارم ولی هزینه حمل و نقل نداره؟

توحید

آقا شرمنده دوباره مزاحم شدم من علاقه مند شدم و رفتم تحقیق درسطح شهر ما کلا دو تولید کننده لیوانهای کاغذی وجود داره که در صحبتی که با یکی از اونها داشتم از معایب کار اینکه کاغذهای چینی سطح بازار را گرفته و واسطه ها باعث میشوند که کاغذ گرون به دست تولید کننده برسه و نهایتا تولید گران تمام بشه و سود کم.. نظرتون رو دراین خصوص میخواستم بدونم . با ذکراین که اگر بتونم از لحاظ سود دهی مطمئن شوم قطعا اینکار را شروع خواهم کرد .

حمید

من منظورم هزینه پخش تولیدات بود ممنون که وقت می زارید و جواب می دید

حمید

ببخشید من زیاد وقتتون رو می گیرم اما یه سوال دیگه هم داشتم فروش محصول راحت یا دردسر فروش زیاده؟ یعنی برای فروش احتیاج به رابط و آشنایی زیاده یا آدم های مبتدی هم می تونند؟

حمید

از کمک های قبلیت ممنونم خیلی مفید بود یه سوال دیگه هم داشتم تولید لیوان احتیاج به مجوز بهداشت نداره؟

حسین

در ضمن برق مصرفی رو کم حساب کردید اگه تولیدی شما از برق تکفاز خانگی استفاده کنه به دلیل اینکه از مصرف دستگاهها حدودا4.5 کیلووات ساعته و اگه دستگاه 10 ساعت تو روز روشن باشه در ماه مصرف برابر خواهد بود با 1350کیلووات ساعت. در تهران این مصرف برابر با کیلوواتی 2150 ریال محاسبه می شود(به دلیل اینکه بالاتر از 600 کیلووات در ماه است و شما جز مشترکین ژر مصرف که یارانه به آنها تعلق نمیگیرد محسوب خواهید شد) و پول برق سر برج برابر با 290250تومان می آید.

همايون

سلام،ممنون از توضيحات خوبتون ، طرح توجيهي شما مربوط به چند ماه قبل هست ، اگه ممكنه با قيمتهاي روز آپديتش كنيد ببينيم اوضاع چه جوريه.با تشكر فراووون